Tłumaczenia ustne

PISEMNE I USTNE TŁUMACZENIA PRZYSIĘGŁE

  • Wsparcie językowe dla każdej sytuacji 
  • Usługi realizowane na terenie całej Polski
  • Kompleksowa obsługa konferencji i szkoleń 
  • Tylko doświadczeni tłumacze (w tym tłumacze przysięgli)

Oferujemy tłumaczenia ustne w różnych kombinacjach językowych oraz różnych trybach w zależności od sytuacji i wymagań klienta.

Współpracujemy tylko z wykwalifikowanymi tłumaczami z odpowiednim stażem, wiedzą merytoryczną oraz praktyczną (techniczną) z zakresu obsługi spotkań konferencyjnych. Wszystkie realizowane przez nasze biuro tłumaczenia objęte są zapisem o zachowaniu poufności, a tłumaczy obowiązuje tajemnica zawodowa.

TŁUMACZENIA KONSEKUTYWNE

Tłumaczenia konsekutywne to ten rodzaj tłumaczeń ustnych, gdzie tłumacz interpretuje podzieloną na fragmenty wypowiedź mówcy bezpośrednio po nim. Jest to najbardziej popularny typ tłumaczeń ustnych, który często stosowany jest podczas targów, szkoleń, prelekcji i międzynarodowych spotkań biznesowych. Ten rodzaj tłumaczeń sprawdzi się również w mniej oficjalnych sytuacjach, np. podczas wizyt lekarskich, składania reklamacji lub zażaleń czy rozmów przy kawie.

Szczególną formą tłumaczeń konsekutywnych są tłumaczenia konsekutywne uwierzytelnione, z którymi mamy do czynienia np. podczas podpisania aktu notarialnego czy zawierania małżeństwa w USC. Obecności tłumacza przysięgłego wymagają również tłumaczenia zeznań w sądach, dla prokuratury, służb celnych czy tłumaczenia w urzędach. 

Czytaj dalej

Tłumaczenie konsekutywne nie wymaga użycia specjalnego sprzętu i sprzyja możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu tłumacza z rozmówcami.

TŁUMACZENIA SYMULTANICZNE.

Tłumaczenia symultaniczne – inaczej tłumaczenia równoległe – uznawane są za najbardziej wymagającą formę tłumaczenia. Wypowiedzi prelegenta tłumaczone są tutaj w odstępie ok. dwóch sekund od czasu realnego, w związku z czym nie ma czasu na zastanowienie nad doborem odpowiednich słów. Tłumaczenie symultaniczne wymaga od tłumacza perfekcyjnej znajomości języka obcego, wysokiej odporności na stres oraz absolutnej koncentracji i umiejętności szybkiego reagowania, ponieważ często musi on jednocześnie przekazywać treść wypowiedzi rozmówcy i uwagi osób odbierających przekaz. 

Tłumaczenia symultaniczne kabinowe realizowane jest najczęściej podczas międzynarodowych konferencji i sympozjów naukowych. Podczas tłumaczenia symultanicznego, tłumacz korzysta ze specjalnego sprzętu i znajduje się w dźwiękoszczelnej kabinie. 

Czytaj dalej

Nadajnik słuchawkowy pozwala mu na bezpośrednią transmisję przekazywanych informacji do słuchawek odbiorców. Ze względu na wyczerpujący charakter pracy tłumaczenia kabinowe realizowane są najczęściej przez co najmniej dwóch tłumaczy – aby zachować najwyższą jakość usługi, konieczne jest odbywanie regularnych przerw regeneracyjnych. 
Tłumaczenia symultaniczne należą do grupy tłumaczeń o najwyższych stawkach cenowych.

TŁUMACZENIA SZEPTANE

Tłumaczenia szeptane stanowią odmianę tłumaczeń symultanicznych, w których tłumacz nie korzysta ze sprzętu a przekaz nie dociera do szerokiego grona odbiorców, a co najwyżej kilku osób. Tłumaczenia szeptane świetnie sprawdzają się podczas spotkań w niewielkich grupach, np. podczas spotkań biznesowych czy negocjacji handlowych. Tłumacz najczęściej znajduje się w bliskiej odległości od klienta i przekazuje ściszonym głosem tłumaczone symultanicznie komunikaty. Ten rodzaj tłumaczenia sprawdzi się również świetnie do obsługi wizyt zagranicznych delegacji. Tłumacz towarzyszący zagranicznemu gościowi tłumaczy wówczas na bieżąco wypowiedzi innych.

TŁUMACZENIA ROZMÓW TELEFONICZNYCH

Biuro Agit realizuje również zlecenia tłumaczenia rozmów telefonicznych i telekonferencji. Są one najczęściej realizowane w trybie konsekutywnym, chociaż na życzenie klienta wykonujemy również tłumaczenia rozmów w trybie symultanicznym. Zlecenia realizujemy zarówno w naszym biurze, jak i w siedzibie klienta – w zależności od wymagań.

TŁUMACZENIA SPOTKAŃ ONLINE

Naszym klientom pomagamy również w obsłudze międzynarodowych spotkań online. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie tłumaczymy spotkania biznesowe, konferencje i webinary. 

Sprawdź jaki rodzaj tłumaczenia jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie!

Nasi tłumacze są do Państwa dyspozycji -> KONTAKT

Zachęcamy do przesłania zapytania w celu sprawdzenia, czy możemy zapewnić tłumaczenie na język, którym jesteście Państwo zainteresowani.

Nasze doświadczenie, terminowość i uczciwość uczyniły nas niezawodnym stałym partnerem dla wielu organizacji i instytucji.

Wspólnie znajdziemy rozwiązanie najlepiej dopasowane do Państwa potrzeb.