Lokalizacja stron internetowych 

LOKALIZACJA STRON INTERNETOWYCH OD AGIT – TWOJA STRONA W DOBRYCH RĘKACH:

  • Tylko tłumacze z doświadczeniem w tłumaczeniu stron internetowych
  • Lokalizacja w oparciu o ściśle ustaloną strategię: określenie grupy docelowej oraz funkcji, jaką strona ma spełniać na rynku docelowym
  • Perfekcyjna adaptacja treści do warunków rynku docelowego
  • Zgodność informacji i kodów na lokalizowanej stronie (zestawy znaków, formaty dat, godzin, walut, liczb, informacje kontaktowe, kolory, wyrównanie tekstu itd.), dostosowana do oczekiwań i potrzeb grupy docelowej
  • Atrakcyjne cenowo stawki 

NA CZYM POLEGA LOKALIZACJA STRON INTERNETOWYCH?

Lokalizacja stron internetowych to proces dostosowania istniejącej strony internetowej do języka i kultury danego rynku docelowego. Dzięki wdrożeniu tej usługi strona staje się czytelna i zrozumiała dla obcojęzycznych odbiorców. 

AGIT zajmuje się procesem lokalizacji kompleksowo dbając o dostosowanie każdego aspektu witryny do rynku docelowego. Tłumaczenie jest jedną z części tego procesu, oznacza jednak więcej niż sama konwersja tekstu z jednego języka na drugi. W przypadku lokalizacji mamy do czynienia z dostosowaniem treści do konkretnego rynku lub kraju z uwzględnieniem istotnych różnic językowych, kulturowych i prawnych. Dlatego często teksty poddawane lokalizacji różnią się od tekstów źródłowych – nie są ich 100% odzwierciedleniem.

Lokalizując witrynę internetową, należy dostosować każdy jej aspekt do rynków docelowych, począwszy od procesów płatności, które powinny odpowiadać preferencjom klientów, poprzez układ, który może być różny dla różnych języków, aż po użycie grafik reprezentatywnych dla danego rynku. 

W Biurze tłumaczeń AGIT tłumaczymy statyczne i dynamiczne strony internetowe skutecznie dostosowując ich treść do lokalnego środowiska i obowiązujących konwencji. Nasza oferta obejmuje tłumaczenia na wszystkie języki europejskie w różnych kombinacjach.

Dostarczamy obcojęzycznym użytkownikom witryn doświadczenia internetowe, które skutecznie realizują cele naszych klientów.

JAKIE KORZYŚCI MOŻE PRZYNIEŚĆ LOKALIZACJA STRON INTERNETOWYCH:

Podstawową korzyścią, jaką można uzyskać dzięki usłudze lokalizacji jest zwiększenie ruchu na stronie internetowej, która dzięki internacjonalizacji staje się dostępna dla większej liczby użytkowników. Wpływa to bezpośrednio na jej lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach, a to przekłada się na jej większą widoczność. Przede wszystkim jednak lokalizacja stron internetowych może pomóc w budowaniu lepszej relacji z klientami i partnerami biznesowymi z innych krajów. Dobrze zlokalizowana strona pomaga w kreowaniu profesjonalnego wizerunku marki na rynkach zagranicznych i przyczynia się do zwiększenia jej udziału w rynku.

JAK DŁUGO TRWA PROCES LOKALIZACJI?

Po ustaleniu wszystkich szczegółów projektu i omówieniu strategii proces lokalizacji nie trwa dłużej od standardowego tłumaczenia. Z reguły czas realizacji wynosi od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od zawartości witryny oraz ilości kombinacji językowych.

CZY LOKALIZACJA JEST DROŻSZA OD STANDARDOWEGO TŁUMACZENIA?

Tak, lokalizacja jest nieznacznie droższa od standardowego tłumaczenia. Wynika to głównie z faktu, że proces ten jest bardziej skomplikowany i wymaga więcej pracy. Również kompetencje językowe tłumacza – lokalizatora wykraczają poza zwykłe umiejętności translatorskie. Lokalizację stron zlecamy z reguły native speakerom danego języka, ponieważ uważamy, że tylko oni są w stanie oddać subtelne niuanse znaczeniowe w języku docelowym i nadać właściwe zabarwienie emocjonalne tekstom.

Lokalizujemy strony we wszystkich językach, ale najpopularniejsze kombinacje językowe przy tego rodzaju tłumaczeniach to:

polski – angielski – rosyjski – niemiecki – ukraiński – francuski – włoski

Chcesz przetłumaczyć swoją stronę? 

Sprawdź co możemy Ci zaproponować! 

KONTAKT