Lokalizacja gier komputerowych

SKUTECZNA LOKALIZACJA GIER OD AGIT – DLA MIĘDZYNARODOWYCH ZASIĘGÓW

  • Doświadczony team tłumaczy oraz wsparcie specjalistów
  • Know how gwarantujący ponadprzeciętną jakość i szybkie tempo pracy
  • Najlepsze narzędzia na rynku do realizacji procesów lokalizacji
  • Kontrola jakości Agit na kolejnych etapach procesu 
  • Opiekun projektu czuwający nad terminową realizacją prac tłumaczeniowych

Przemysł gier jest szybko rozwijającym się sektorem mediów kreatywnych. Rozwój branży wynikający z samej popularności gier wśród graczy dodatkowo stymulowany jest przez postępującą cyfryzację i globalizację. Coraz więcej twórców i wydawców gier decyduje się na adaptację językową i kulturową, dzięki której ich produkty mogą być dostępne dla szerokiej społeczności graczy na całym świecie. Wpływy z gier dawno już przegoniły wpływy z filmów, a jak pokazują badania („Global Games Market Report”) rynek ten wskazany jest na dalszy intensywny wzrost.

W BT AGIT oferujemy optymalne wsparcie twórcom i wydawców interaktywnych formatów rozrywkowych świadcząc usługi profesjonalnej lokalizacji gier komputerowych, online, na smartfony i tablety. 

Lokalizacja gier komputerowych to proces tłumaczenia gier komputerowych na język docelowy z uwzględnieniem realiów społeczno – kulturowych oraz popularnych w danym kraju zwrotów i sloganów wykorzystywanych w grach. Nasi tłumacze z wyczuciem wykonują tłumaczenia dokonując często niezbędnych korekt, tak aby emocje i humor nie zostały utracone w przetłumaczonej na język docelowy wersji gry. Dzięki naszym tłumaczeniom gracze w światach swoich gier czują się swobodnie i bezpiecznie jak w domu.  

SPECYFIKA TŁUMACZENIA GIER KOMPUTEROWYCH

Lokalizacja gier uznawana jest za jedną z najbardziej wymagających form lokalizacji. Obejmuje zarówno teksty pisane, które znaleźć można w panelu gry i instrukcjach, jak i teksty mówione, czyli dialogi, które rozgrywają się między postaciami. Wymaga od tłumacza nie tylko wyczucia językowego i znajomości żargonu graczy charakterystycznego dla danej grupy docelowej. Potrzebna jest też znajomość kwestii obyczajowych, historycznych i geopolitycznych, czyli wiedza w zakresie kodu kulturowego danej grupy docelowej. Pozwala ona na swobodne żonglowanie jego elementami, co daje docelowemu odbiorcy poczucie osadzenia gry w kulturze jego kraju lub społeczności.   

Lokalizacja obejmuje jednak o wiele więcej niż tylko tłumaczenie treści gry. Istotną częścią procesu lokalizacji jest marketingowa promocja gry na rynku docelowym. Obejmuje ona tłumaczenie materiałów marketingowych i adaptację grafik wykorzystywanych na pudełku, w folderach czy w internecie. Przy tłumaczeniu materiałów reklamowych tłumacz musi wykazać się kreatywnością i znajomością zasad transkreacji.

W tłumaczeniu gier wsparcia dostarczają narzędzia CAT, dzięki którym proces przebiega sprawnie a tłumaczenie jest spójne – nawet jeśli nad tekstem pracuje kilku tłumaczy. Odpowiada za to pamięć tłumaczeniowa, która podsuwa tłumaczom zaangażowanym w projekt propozycje słów już raz przetłumaczonych. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii w procesie tłumaczenia i wspierających je rozwiązań programowych w zarządzaniu projektem oferujemy naszym klientom sprawną, wysokiej jakości obsługę na korzystnych warunkach.

Lokalizacja gier komputerowych obejmuje również testy LQA (Linguistic Quality Assurance), które sprowadzają się do weryfikacji poprawności tłumaczenia przed wprowadzeniem go do gry. LQA musi być przeprowadzone na każdym rynku, na którym dystrybuowane są gry komputerowe i planszowe. Z przyjemnością wykonamy dla Państwa również tę usługę.

NA JAKIE JĘZYKI TŁUMACZYMY GRY?

Lokalizujemy gry w większości możliwych kombinacji językowych.

Zachęcamy do przesłania zapytania w celu sprawdzenia, czy możemy zapewnić tłumaczenie na język, którym jesteście Państwo zainteresowani. Nasze know-how, terminowość i uczciwość uczyniły nas niezawodnym stałym partnerem dla wielu organizacji i instytucji.

Wspólnie znajdziemy rozwiązanie najlepiej dopasowane do Państwa potrzeb.
Potrzebujesz idealnego odwzorowania Twojej gry w innym kraju?

Nie zwlekaj. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. -> KONTAKT